Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Am si eu o problema. Am un stick Kingmax de 8 gb cumparat si de fiecare data cand il bag in unitate mi se stinge brusc calculatorul.Iar daca il deschid din nou, se inchide cand apare welcome.Iar daca il scot merge normal.De ce se intampla asta? Mentionez ca am avut probleme cu unitatea pentru ca s-au dus niste condensatori, dar am reparat-o.

5 răspunsuri:
| Abdullah a răspuns:

Probabil tot aceeasi problema... sau sa ai un scurt

| RomaniucEugen a răspuns:

Inseamna ca ai in continuare probleme. Verifica portul USB si cu alte device-uri. Daca face la fel incearca alt USB. Nu cred ca e din stick. Atat timp cat l-ai si fomatat big grin

| Abdullah a răspuns (pentru RomaniucEugen):

Nu e de la stick e din portUSB

| VladMorar a răspuns:

Problema ta poate fi cauza de multe lucruri
Daca ai zis ca ai avut probleme cu condensatorii probabil asta este si acum
pentru a fi sigur ca problema e de la PC incearca acel stick pe un alt PC
pentru a verifica daca ai probleme in PC ci nu portul usb, adica unul singur incearca in mai multe
de altfel, alte stickuri/mouse/tastatura/cabluri de date merg?
Mai exact, cum ai rezolvat cu acei condensatori si de ce condensatori e vorba?

Eu de exemplu nu demult am avut o problema cu sursa, cand aprindeam boxele auzeam un barait enervant, am recablat totul si acum e ok, poate un cablu s-a desprins
incearca si tu happy
De altfel poti lua un uscator de par si sa dai pe putere mare, nu foarte aproape de placa de baza, va elimina praful si alte lucruri ce pot dauna "sanatatii" sale

| IngerAlb a răspuns (pentru VladMorar):

Am impresia ca erau vreo 3 condensatori din spate..am fost la un magazin si am dat 75 de lei sa mi-i schimbe pentru ca erau vechi...Mouse-ul alte cabluri merg..si cel de la web mi-a facut figuri, dar s-a obisnuit si merge normal.