| XZX213 a întrebat:

Am un laptop Hp Elitebook 8470p si nu stiu daca are incorporat bluetooth.De unde as putea afla presupun ca trebuie sa scrie undeva. Si daca nu cum as putea face sa am bluetooth pe el?

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste-i manualul, acolo ai specificatiile. La fel poti gasi specificatiile si pe site-ul fabricantului.
Daca nu are bluetooth incorporat, poti folosi unul pe stick USB.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu cred ca are! Ar trebui sa mergi in BIOS si sa vezi daca gaseti ceva acolo si sa-i dai enable.

| Bandit288 a răspuns:

Era o aplicatie, aa da, Blue Soleil.
Descarca si instaleaza.

| darrio2007 a răspuns:

Are bluetooth 4.0+EDR compliant.

| darrio2007 a răspuns:

Are bluetooth 4.0+EDR compliant. Vezi aici:
https://www.cnet.com/......ies/specs/

| XZX213 explică (pentru darrio2007):

Unde il pot găsi in laptop? Am căutat peste tot si nici urma de iconița aceea

| darrio2007 a răspuns (pentru XZX213):

Du-te pe Start, stanga jos, si scrie in caseta bluetooth. Iti va apare, printre altele, Modificari setare bluetooth. Intra in el.