| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am un laptop Lenovo g770 in anumite momente daca las laptopul sa intre in stand by cand misc de mouse laptopul porneste dar ecranul ramane tot negru
Asta ar fi una din probleme cea dea 2 a tine de cooler nu porneste tot timpul cand dau drumul la laptop si trebuie sa il opresc pentru a intra in functiune (era sa il prajesc intr-o zi din aceasta cauza )
Am schimbat pasta de la procesor si am curatat si coolerul dar degeaba
Care sunt cauzele

4 răspunsuri:
| RaulStefan1 a răspuns:

Buna, faza de la stand by poate fi de la setarile de la laptop, si la al meu patesc asa eu nu-l las stand by..., iar in cear cu pornirea nu pot sa imi dau seamabig grin in mod normal ar trebui sa fie de la procesor ca se prea supraincalzeste. Sau poate cere alt laptopbig grin

| Ada_Alex_1995 a răspuns:

Ori s-a stricat ecranul ori este o memorie mica undeva in laptop care e cam creierul lui si aceasta memorie (creier) vede daca nu merge ceva de exzemplu:nu merge tastatura nu porneste sau se blocheaza apoi mausul la fel sau ai varsat ceva in tastatura care a ajuns la circuite si nu prea mai merge

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RaulStefan1):

Laptopul are 2 ani si a costat foarte multi bani
eu consider ca este o eroare

| RaulStefan1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Faza cu cere altul nu neaparat din rautate am spus-o dar alte probleme sa nu porneasca iafara ca se supraincalzeste nu pot sa imi dau seama ce poate aveabig grin