| DrTerrible a întrebat:

Am un laptop x53s, am reinstalat windows 7 pe el, pe urma driverele.iar acum problema este ca, cand vreau sa tastez ceva nu se tasteaza tastele doar daca tin tasta space apasata! Iar daca intru de exemplu intru in my computer pe urma in local D nu imi intra din unu in altul imi deschide alt dosar cu local d dupa daca vreau sa m ai intru m ai departe iar asa deschide altul nou, nu trece din unu in altul. Va rog niste sfaturi care ati m ai avut problema asta.

4 răspunsuri:
| MortalX a răspuns:

De unde ai luat windows-ul (de pe ce site daca e de pe net)?

| DrTerrible explică:

Windowsul e bun, acum am bagat comanda pentru tastatura pe ecran si vad ca ramane Ctrl apasat

| adytzoi a răspuns:

Pentru prima problema nu te pot ajuta, probabil is ceva setari prin driver-ul care se ocupa cu iluminarea tastaturii.
In legatura cu a 2-a problema, tot ce trebuie sa faci e
My Computer'>Organise>Folder and search options
Bifezi "Open each folder in the same window" si apesi ok!

Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ti-a ramas vreo tasta lipita si face contact permanent.

Apasa pe rand toate tastele, vezi care se comporta diferit de restul (nu sare inapoi la fel) sau incearca un program de testare pentru tastatura. Miscand repetat tasta blocata (eventual curatundu-l dupa scoaterea capacului tastei) poate rezolva problema.

Schimbarea tastaturii este rezolvarea radicala.