| anonim_4396 a întrebat:

Am un prietem cu un pc mai slabut, si cand da 1080p60fps pe Youtube ai merge cu lag, si daca descarca videoul 1080p60fps ca pe Youtube si al vede cu Media Player nu se intrerupe deloc, de ce?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca pe Youtube videoclipul trebuie transmis de pe serverele google pe computer-ul tau, dar cand il descarci totul se intampla direct in computer-ul tau asa ca videoclipul se incarca mai repede si merge mai lin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu poate sa al faca sa mearga bine si pe Youtube?

| HTH a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, daca isi mareste viteza la net.

Bula
| Bula a răspuns:

Browserul, in care se vizioneaza filmele, trebuie "sa se ocupe" de toate elementele paginii web, printre care si de playerul video, fiecare element incarcand resursele calculatorului.
Cand se vizioneaza un film deja descarcat, Media Player, insa, este un program de sine statator si ocupa mult mai putune resurse, ca urmare redarea merge mult mai usor.

| nda a răspuns:

Internetul e mai slabut atunci.