| lion13 a întrebat:

am un ps2 si vreau sa stiu daca cumpar de exemplu acest card ( http://papucino.com/index.php?route=product/product&prod uct_id=65 ) de modare ps2 pur si simplu il bag in ps2 si esti gata nu-i asa?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Cardurile de moare nu merg la absolut toate modelele de ps2. Merg doar pana la cele din seria 77k sau inferioare.
2. Am avut si eu un ps2 modat cu card, si pot sa zic urmatoarele: bagi cardul in slotul 1! Se poate sa pornesti consola si sa nu porneasca modarea. Daca se intampla asta, scoti cardul, lasi consola deschisa, bagi cardul, restartezi consola si garantat o sa mearga.
3. Vezi ca pe okazii sunt mai ieftine.

| PetraCatalin a răspuns:

Da,inainte sa pornesti consola bagi cardul respectiv in consola pornesti consola introduci jocul pe care ai vrea sa te joci si BFT la joc...

| lion13 explică:

Dar daca il modez prin chip cardurile de memorie normale merg sau trebuie sa fie modate si ele?