| Alinnnnnnnnnnn a întrebat:

Buna TPU!
Am un router Tenda si de ceva vreme imi spune,, conectat fara internet ", trebuie sa il scot din priză pentru a-l reseta aproape in fiecare zi, doar daca il resetez merge, dar problema este ca trebuie resetat des. Ce este de facut?
Dacă cumpăr alt router, este usor de creat o parola?

7 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Salut
Eu te sfătuiesc să cumperi neapărat alt router, nu are rost sa ii chemi pe cei de la furnizorul respectiv și sa îl repare, mai bine îl schimbi. Și da este ușor de creat o parolă. Iar dacă îl schimbi, când vin cu noul router intreba-i tot ce vrei sa afli. Și dacă vrei să îl schimbi cu unul de la același furnizor întrebă-i care sunt cauzele pentru care merge așa prost, pentru că dacă sunt cauze externe să poți acționa în caz sa nu se strice cel nou.

| dinaprilie a răspuns:

Incearca upgrade de bios la router.

| CIaudiu a răspuns:

Da, trebuie luat alt router. Parola si numele retelei este usor de schimbat, chiar si de pe telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi in setari poate nu merge ceva la auto dns sau auto ip, cand le schimba.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Majoritatea au in setari daca pierd conexiunea sa se conecteze singure din nou.

| Zuzu1991 a răspuns:

"Am un router Tenda"
asta e indeajuns... ALT ROUTER
nu sunt rele, dar sunt asa de ieftine ca e clar ca trebuie sa le schimbi mai devreme sau mai tarziu

| RealKing01 a răspuns:

Evita routerele tenda ca sunt cele mai proaste, cumpara orice firma numai nu TENDA ca e praf.