| User2004 a întrebat:

TPU.
Am un Samsung Galaxy J5 2015. Vreau imi instalez o aplicatie care sa fie drept telecomanda la televizorul meu (care este un LG).
Mi-am instalat o multime de aplicati dar la toate spune c anul am "inflarosu". Pot sa il activez cumva? Nu este bun telefonul. Sau pot sa fac altceva? Imi puteti spune?

5 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Cum vrei sa activezi ceva ce n-ai?

| LinxCont a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7184&idPhone2=6294

Din link-ul de mai sus vad ca nu are port infrarosu:
"Infrared port: No". Daca nu are port infrarosu, atunci nu poate fi folosit ca telecomanda tv. Daca tv-ul ar fi smart, ar putea exista aplicatii care sa foloseasca wifi-ul pentru transmiterea comenzilor.

| User2004 explică:

Da...
Multumesc.
Stiam ca nu merge activat, insa exista si prin Bluetooth telecomanda si de aceea am pus intrebarea.

| charlietherip a răspuns:

Daca vrei sa iti folosesti telefonul pe post de telecomanda iti trebuie infrarosu ca la telecomenzi nu ori ce telefon are daca vrei neaparat sa faci asta cumpara un telefon cu senzor infrarosu

| ionpopescu1997 a răspuns:

Nu o sa ai ce-i face daca ii lipseste inflarosu...