| xAbb a întrebat:

happy Am un telefon Samsung Wave Y si am o problema. Am pus internet si cand dau sa accesez link-uri sau as intru pe aplicatii care includ internet,imi da eroare. De exemplu cand incerc sa intru pe google primesc :

"URL nedisponibil

URL-ul http... nu este disponibil. Poate fi temporar scos din functiune sau nu mai este utilizat.

Punct de verificare :
-verificare conexiune de date dispozitiv.
-verificati daca adresa este corecta. Daca este, incercati sa accesati acest URL ulterior. "

Cam unde ar trebui sa umblu mai exact ca sa mearga? Internetul este disponibil pentru ca am incercat sa ma conectez cu acea cartela si pe alt telefon si a mers. Ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
| SlenderWomen a răspuns:

*100# internet pe mobil si vezi ce iti zice

| introduaicinumele a răspuns:

Activeaza 3G-ulwinking

| NuTeCred a răspuns:

Suna la 965 sau daca ai facut asta deja, vezi sa iti fie activat pachetul de date

| TestPetrut a răspuns:

Activeaza wi-fi ca altceva nu merge sau pachetul de date (3g) dar ala iti ia bani :-s

| xAbb explică (pentru introduaicinumele):

Ulitizare pechete de date ( activat ) Serviciul de date se va conecta automat cand utilizarea pachetelor de date este activata.