| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut ca unele telefoane au WiFi.Imi puteti spune daca pot sa ma conectez la internet (avand WiFi pe telefon) gratis? Adica nu-mi ia nimic? Lamuriti-ma va rog!
P. S.: Funda! Iar restul vot.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Da...teoretic e gratis pentru ca nu platesti credit pentru WiFi. Sper insa ca stii ca pentru a te putea conecta la Wi Fi ai nevoie de o conexiune la internet si de un router wireless. Succes

8 răspunsuri:
| bistriteanul a răspuns:

Unele telefoane beneficiaza de WiFi, ceea ce e un avantaj! Daca te conectezi prin WiFi nu vei plati nimic! Cel mai bun semnal WiFi il au cafenelele, barurile, McDonalds, KFC si altele... Sper ca te-am ajutat!

| vioreld a răspuns:

Daca ai de ex. internet de la romtelecom, si ai modem (router) cu wireless, poti intra pe internet cu telefonul fara sa platesti nici un ban.

by www.poeziidesprepoezii.blogspot.com

| Vali25 a răspuns:

Daca telefonul dispune de un receptor wireless(abreviat adeseori wi-fi) ceea ce poti vedea in Setari/Conectivitate te poti conecta la cea mai apropiata sursa wireless
ATENTIE: Nu trebuie sa aiba parola acea retea wireless altfel daca are parola nu poti intra deoarece multi utilizatori de router isi paroleaza routerul pentru a nu intra toti pe el
In concluzie: e gratis, aceasta e noua moda acum cu internetul si ma bucur ca am si eu un astfel de telefon happy

| Vali25 a răspuns:

Daca telefonul dispune de un receptor wireless te poti conecta(acest lucru in vezi in Setari/Conectivitate)
Te poti conecta la cea mai apropiata sursa wireless
Atentie! Aceasta retea wireless nu trebuie sa aiba parola ca daca are parola nu poti intra deoarece multi utilizatori de router isi paroleaza routerul pentru a nu intra oricine pe el
Wireless(abreviat adeseori wi-fi) este cea mai noua moda de internet mult mai rapida ca cea de la providerii nostri(Vodafone, Orange, cosmote) si ma bucur ca am un astfel de telefon happy

| 12stefy a răspuns:

Deci daca ai WiFi pe telefon te poti connecta doar daca ai prin preajma un wireless router. Eu si pe laptop ma conectez la internet cu ajutorul wireless-ului, adica nu am nevoie de nici un cablu de internet conectat la laptop pentru a avea net in toata casa. Exact asa e si cu telefonul. Si da, e gratis. Sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin Wi-Fi (wireless sau wlan) poti sa te conectezi la netul tau pe care il platesti si il ai pe calculator cu un Router.
Daca nu ai iti recomand unul pe care il am si eu si e super-tare, merge prin 2 pereti de beton si doar 2 linii de semnal se pierd din 5.
Pretul lui este de 120 lei si il poti gasi aici:
http://www.emag.ro/......--pDIR-600
Il recomand cu caldura! :D

| dulgherunicu a răspuns:

Depinde ce internet ai daca ai cu trafic nelimitat nu te costa nimic.

| Georgy78 a răspuns:

Este gratis! Te poti conecta la internet pe telefon daca ai prin apropiere un wireless router!