| CevaChestiosenie a întrebat:

Am windows 8.1 si recent mi-am schimbat parola de la wireless dar de pe un alt calculator si acum nu nu stiu cum sa bag o alta parola de la aceeasi retea la care am fost conectata pana sa imi schimb parola...Cum pot sa imi pun o a doua parola pe windows 8.1? Va rog sa ma ajutati! DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Parola se pune pe router, nu pe windows! Pe windows decat o confirmi ca sa te poti conecta! Greu...

| darrio2007 a răspuns:

Ce are windows cu parola? Parola o schimbi la router.Nu la windows.Nu poti avea doua parole la un router.Ar trebui sa iti apara reteaua cand incerci sa te conectezi la router.Bagi aceeasi parola.

| iInfinityDarkness a răspuns:

Salut. Ce dorești mai exact să faci? Nu am înțeles mare parte din întrebarea ta. Dacă dorești să schimbi parola de la router trebuie să intri pe pagina de administrare a routerului ( în general adresa este 192.168.1.1,.1.0, etc..., dar asta ar trebui să scrie pe spatele routerului, împreună cu datele de logare pe pagină. Numele de utilizator este în general "admin", iar parola poate să difere în funcție de router).
Aștept un răspuns cu detalii suplimentare și o exprimare mai corectă. Împreună sper să rezolvăm problema.
La revedere!