| Cătălin11 a întrebat:

Buna!
Am un calculator cu placa de retea si Windows XP, dar el este facut pentru Vista.
As vrea sa stiu ce trebuie sa fac ca sa pot creea fara un adaptor o retea wireless sau trebuie sa-mi schimb Windows-ul.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu poți face tethering cu orice adaptor WiFi; și în niciun caz cu WinXP. Ai nevoie măcar de Win7.
Așadar, tot mai simplu e cu un router.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ca să poți crea o rețea o rețea WiFi ai nevoie de un router. PC-ul nici nu contează. Ba chiar poți să-l arunci și să configurezi router-ul de pe smartphone...

| Cătălin11 explică (pentru mihai69):

Eu deocamdata am wireles e pe pc pe tableta cu un adaptor edimax, dar pe o raza cam mica; care are un program special si m-am gandit ca se poate si din placa wireless

| mihai69 a răspuns (pentru Cătălin11):

Nu poți face tethering cu orice adaptor WiFi; și în niciun caz cu WinXP. Ai nevoie măcar de Win7.
Așadar, tot mai simplu e cu un router.