| Bogdy4Boss a întrebat:

am si eu o problema cu laptopul am schimbat windows-ul recent si nu mai stiu parola de la wireless, am incercat sa o aflu cu programul ala,, wirelesskeyview", dar trebuie sa fi fost macar odata conectat dar am schimbat windows-ul.
Intrebarea mea este cum aflu parola de la wireless dar sa nu fie ceva foarte complicat ca nu ma prea pricep la pc-uri.

PS: cine imi da cel mai rapid si bun raspuns primeste funda+Vot.

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Daca era usor sa afli parola la wifi, se spargeau pe banda, corect? daca nu este pe partea de sub a routerului singura ta sansa este sa vorbesti cu providerul de internet. mai ai o sansa in schimb, daca mai ai pe cineva cu laptop care a dat memorare la reteaua ta pe laptopul respectiv. poti intra in network connection si acolo ai all my network connections (o lista cu toate wifi la care s-a conectat laptopul respectiv) si acolo il gasesti pe al tau si dai properties, si pe acolo o sa gasesti tipul protectiei (gen wpa-psk2) si parola. altfel poti reseta routerul, ceea ce este complicat

| Bogdy4Boss explică (pentru JohnnyBi):

Eu mi-am cumparat de la magazin un wireless cu 2 antene si l-am conectat la PC-ul de la calculator si cand am facut asta mi-a zis baiatu ala sa-i bag o parola dar am uitat parola si nu stiu cum sa fac sa o aflu sa ma pot conecta cu laptopul.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Bogdy4Boss):

Mai ai vreun prieten cu laptop sau pe cineva cu laptop care sa fi salvat parola ta? cand a venit in vizita?

| Bogdy4Boss explică (pentru JohnnyBi):

Inafar de mine nu sa mai conectat nimeni la wireless.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Bogdy4Boss):

Nasol...incearca sa resetezi routerul, nu stiu ce sa zic...rezolvarea este mai complicata

| Bogdy4Boss explică (pentru JohnnyBi):

Mersi man mam straduit si am bagat toate parolele care le stiam si pana la urma am aflato pe aia buna dar iti multumesc ca ti-ai dat silinta deci iti voi da tie funda ca tu esti singuru care si-a dat silinta sa ma ajuti si de acea iti multumesc.

6 răspunsuri:
| ElektroBoom a răspuns:

Parola de la wireless este scrisa pe partea de jos a routerului. Daca nu functioneaza cheama pe cineva care se pricepe si roaga-l sa-ti reconfigureze routerul