| geoluk a întrebat:

Buna TPU
o ruminte am sa ma ajutati am cumparat recent fara sa stiu multe cunostinte de la o persoana un Router wireless Huawei HG532s infostrada WIND.
si a fost adus din Italia si la probat numi-se aprinde ledul la "internet" adc numi recunoaste reteaua de la romtelekom
pe tableta sau tel al gaseste ami cere parola de securitate o introduc da totusi nu am retea de net.ce sa fac...

5 răspunsuri:
| mont a răspuns:

E normal sa nu ai retea de net odata ce telekom nu il recunoaste. Intra in interfata lui de administrare si seteaza conexiunea de tip adsl/dsl si introdu datele de logare apoi iti va merge.

| geoluk explică (pentru mont):

Sincer cum se face....nu mi-a dat cd cu soft"
si dc vreti mlt v-as ruga
descrietimi mai detaliat plzzzzzzz

| mont a răspuns (pentru geoluk):

Si ce sa faci cu cd cu soft la un router? Nu au asa ceva, administrarea se face din browser.

Vezi aici: https://www.youtube.com/watch?v=lYM6HPRx0TM

ca sa ai acces la interfata aia tastezi in browser adresa ip ce iti apare la gateway pe un device conectat la el.

| geoluk explică (pentru mont):

Dmn-le ..mont sau cum va cheama
sa va explc de la capat
eu acu detin un modem din 2007-8 speedtouch 330 cu usb
bun acu va scriu cm am procedat
am am deconectat pe acest speed touch 330
si am conectat pe acel modem Huawei HG532S si ai bag alimentarea sa apoi cuplez cablu de la LAN1 la pc doar atat
pe modem sunt aprinse doal ledurile:power/ADSL/WLAN/ DAR LEDUL in dreptul "internet nu se aprinde......cum procedez
lasati-mi un nr de cosmote sau va las eu un nr de tel aici dc ie nev....va rog dc ma autati plzz

| geoluk explică (pentru geoluk):

Si uitasem sa va scriu
trebuie sa-l las si pe acel modem cuplat la internet sa pot face configurare la acest cu problema
totusi eu las nr de tel 0768457376