| moneda a întrebat:

Buna TPU am windows xp si am pus parola pc cum o scot?

5 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Buna,apesi start, sus de tot scrie numele la pc: moneda de exemplu dai clic pe acea poza, se va deshide o fereastra noua, dau clic pe home, apoi jos de tot alegi COMPUTER ADMINISTARTOR apoi dai sa sch parola,happysper sa fi inteleshappy

| Gabitzu246 a răspuns:

Depinde cum ai pus parola daca ai pus-o din windows ai putea sa o scoti dar daca ai pus-o din bios c-am greu
In cazul in care ai pus-o din windows du-te control panel-user acconts

| Rony56 a răspuns:

Uite aici big grinbig grin:
1. dai Start
2.Control PANEL.
3. USER accounts
4. mai dai odata pe user accounts
5. dai pe computer adimistrator
6. o sa scrie ceva de delete password nu mai stiu, si daca nu stii parola care tio mai cere dai direct

| raidxp a răspuns:

Start >run acolo scrii "compmgmt.msc" db click pe"Local users and Groups" >users iar in dreapta cauti numele cu care intri in calculator, dai click dreapta pe el>set password>proceed>OK, si parola a disparut happy