| Anna1702 a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un TV Smart, dar nu stiu ce sa aleg intre http://www.emag.ro/......DRRKVMBBM/ (un LG) si http://www.emag.ro/......D5104MBBM/ (un Samsung ). Eu am auzit ca Samsung-urile sunt chinezarii si ca nu rezista mult, dar nu stiu ce sa cred. Dupa cum vad, Samsung-ul are mult mai multe optiuni.

2 răspunsuri:
| trisha88 a răspuns:

Parerile sigur sunt impartite, eu pot sa-ti povestesc doar din experiengta mea.Eu am avut de-alungul anilor si am si acum un tv Samsung vechi care n-a fost la reparat niciodata abia acum e pe cale sa-si dea duhul. A fost fabricat in Coreea, de aceea a tinut asa de mult.Am avut si un aspirator Samsung de care am fost incantata, iar acum folosesc un DVD recorder de cinci ani e fabricat in Slovenia se vede ca nu e atat de solid ca si televizorul.Un singur sfat pot sa-ti dau indiferent daca alegi Samsung sau LG sa te uiti unde a fost fabricat daca nu scrie pe cutie sa ceri informatii de la vanzator.Atunci mi-am data seama cat de important e unde a fost fabricat dupa ce am folosit opt luni un DVD recorder Phillips fabricat in Ungaria si s-a stricat atat de tare incat am primit banii inapoi ca mi-au zis ca nu se poate repara.De atunci m-am hotarat ca pe cat posibil sa iau de la Samsug pentru ca nu m-a dezamagit aceasta firma.Nu vreau sa te influentez sub nici o forma. Sunt de parere ca daca acel televizor e fabricat in China chiar daca e Samsung ar fi mai bine sa nu-l cumperi, acelasi lucru e valabil si pentru LG. Sper sa-ti gasesti un televizor de care sa te bucuri multa vreme.

| Anamaria0022 a răspuns:

Cei de la Samsung fac printre cele mai bune electronice si electrocasnice. Eu as alege Samsung
http://bit.ly/2daXUNV