| gabitsssu a întrebat:

Buna tpu..as dori sa mi se zica,ce pasi sa urmez pentru a face o lista cu produse, iar la finalizarea acesteia sa introduc undeva doar primele litere dintr-un cuvant si sa imi apara acesta.Multumesc

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Adica ai nevoie de functia de autocomplete dar daca nu spui limbajul nu te ptem ajuta. In principiu sunt dou lucruri care ai nevoie de o functie de search si de una de add. Aceea de search trebuie sa ruleze la evenimentul on change sau la tastare cum alegi si depinde de ce camp folosesti. Jquery introduce aceasta functionalitate.