| GoogleTradeMark a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un telefon si nu stiu ce sa aleg, ce parere aveti de Nokia N9 Black sau Nokia Lumia? Ce telefon imi recomandati? Exclus Samsung galaxy. Blackberry, telefoanele cu tastatura Qwerty. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Tumblroid a răspuns:

Lumia sunt mai multe, dar daca te referi la ultimul model, e bun si acela
Dar depinde ce sistem de operare iti place.La N9 este MeeGo dar la Lumia este windows mobile 7.5 mango
In locul tau as alege Nokia 800 Lumia, deoarece este mai comod si sunt mai multe aplicatii si posibilitati pentru el

| GoogleTradeMark explică (pentru Tumblroid):

Da, la Lumia 800 ma refeream, i-am uitat modelul exact. Nu ma intereseaza cat de complicat e telefonul, nu stiu ce sa zic de sistemele de operare, in prezent am un Sony Ericsson Xperia X8 si ma nemultumeste bateria, nu as vrea sa o schimb, as vrea sa schimb telefonul. Vreau ceva asemanator, poate mai bun dar si cu o baterie buna. Si daca mi-ai/mi-ati putea spune si pretul in lei " La liber " ...nu imi plac abonamentele.

| Tumblroid a răspuns (pentru GoogleTradeMark):

Nokia lumia 800-400 euro