| MariaIrina a întrebat:

Buna TPU ♥.

Cand pornesc pc-u imi apar niste dungi colorate si se blocheaza. dau restart si nimic. Merge doar in safe mode. O fi placa video de vina? Cum pot rezolva problema?

3 răspunsuri:
| ParanoidKidu a răspuns:

Bună! Nu este placa video.Ai putea să te duci în "Control Panel", la casuta cu "Display" şi apoi dai pe "Settings".în final, selectezi o rezoluţie mai mare sau poti să faci o restaurare a calculatorului "System Restore" şi iti restaurezi computerul cu o dată mai înapoi.(Ex: 22 aug").Pa, pa

| boogdan91 a răspuns:

E placa video de vina. Alexandru-cum vrei tu sa intre in control panel daca i se restarteaza imediat ce porneste?! Poti incerca sa resetezi bios-ul, desfa unitatea, bateria aia mica scoate-o si bag-o inapoi big grin

| roxana_2085 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu de ceva timp.cand intru in windows se blocheaza calculatorul, apar niste dungi orizontale si deodata porneste cu putere un cooler in unitate.am instalat windowsul, parea ca nu mai are probleme, insa acum cand intru in win xp se blocheaza isr calculstorul si imi apar niste dungi numai in partea dreapta jos, aproape de ceas.ce ar putea avea?