| Valentin_Victor_1983 a întrebat:

Salut celor ce se pricep la probleme legate de pc...Problema mea e urmatoarea:de ceva timp, cam de 3 luni,pe monitor imi apar dungi si puncte colorate care imi blocheaza pc-ul(asta cand il pornesc), si pana nu ii dau restart nu isi revine.Ati putea va rog sa imi spuneti care este problema?
Configuratia pc este urmatoarea:
placa de baza Acer veriton m480, placa video nVIDIA gts 450, 512 mb,ddr5, 128 bit, 6 gb ddr3, procesor Intel xeon e5430 quad core, 2.66 Ghz, sursa 300 w.

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Din cate vad sistemul tau e foarte vechi la fel si sursa, cred ca il ai de mult timp asa ca nu ar trebui sa te mire ca ai dungi pe monitor!

| untaken a răspuns:

Este de la placa video. Trebuie sa o schimbi, e pe duca.