| MadutzaMaduuuM a întrebat:

Ce este PPPOE user name si PPPOE pasword?

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

PPPoE (point-to-point protocol over ethernet) este un protocol pentru conectarea la internet de la un provider prin DSL cu un username si o parola (cei mai multi provideri de internet folosesc protocolul asta)

| tr3ig a răspuns:

Cam multe ppp-uri daca nu ma insel si unde iti trebuie tie asa ceva? adica daca nu iti trebuie neaparat si vrei sa pui tu asa aiurea ca nu stiu ce prieten ti-a zis sa faci asta care habar nu are despre calculatoare las-o balta.