| CelebraAnonima a întrebat:

Buna,TPU! Ce inseamna profil tehnologic? Dar profil teoretic?

Răspuns Câştigător
| Thalia180994 a răspuns:

La tehnologic poti avea filiere gen economie, turism si alimentatie; la teoretic ai filiere gen filologie, mate-info, stiinte ale naturii. Beneficiul la un liceu tehnologic este ca la sfarsitul clasei a 10a primesti o diploma cu care ai putea sa te angajezi ca si casier prin real ( daca alegi economia ), iar dezavantajul acestui tip de liceu este ca ai practica si termin scoala prin iulie. Sper ca te-am ajutat