| alex040599 a întrebat:

Ce telefon imi recomandati intre LG Optimus Sol si Samsung Galaxy Ace?

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Sunt incomparabile. SOL e dintr-o "categorie" superioara.
Le-am testat pe amandoua si pot sa spun ca Ace nu mi-a placut deloc, e ingramadit, nu se comporta cum as fi crezut.
Sol e un telefon ceva mai bine gandit, un procesor mai mare, memorie ram dubla, un display ultra amoled cu o rezolutie mult mai mare.
Nu te uita dupa brand si lasa vorbele din popor cu "nu lua LG ca nu sunt bune". Lucrurile se schimba de la o aparitie la alta.

13 răspunsuri:
| cacealma2012 a răspuns:

Lg optimus Sol!

| CosminDami a răspuns:

Samsung Galaxy Ace

| BogDy_4604 a răspuns:

Samsung Galaxy Ace, este foarte bun, are un prieten si este foarte avantajos.

| BogDy_4604 a răspuns:

Samsung Galaxy Ace, este foarte avantajos

| Alexalice10 a răspuns:

Eu as alege Samsung galaxy ace. Nu prea am o părere buna despre telefoanele LG. Am avut cateva pana acum si chiar nu mi sau părut prea bune. Acum am un Samsung galaxy s si sunt foarte multumita de el. Telefoanele Samsung mi se par foarte bune. Samsung galaxy ace nu am avut dar cred ca este foarte bun, la fel si sistemul android.kiss

| D3iDEI a răspuns:

Samsunguuu eu am luat acum o saptamana un LG si am un Samsung, ambele p touch, si samsungul e mult mai buntongue

| AdelinGrigorescu a răspuns:

Am eu LG optimus sol si sa stii ca sunt foarte multumit de el.In plus e mai mare decat galaxy ace.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns:

Sol si ace nu se pot compara. Sunt categorii total diferite. Sol e clar suprior, Ram mai mare, Cpu/gpu mai bine, ecran mai mare etc.

| alex040599 explică (pentru sltlp):

Diferenta de pret este de aprox 200 lei.

| sltlp a răspuns (pentru alex040599):

Oare? Nu vorbi aiurea, mai ales daca nu sti. Era mai usor sa cuti pe googl, e ca te informai si tu, si nici nu te faceai de ras. http://telefonultau.eu/products/LG-Optimus-Sol-E730-Black.html vs http://telefonultau.eu/products/Samsung-Galaxy-Ace-S5830-Onyx-Black.html. Ia sa te aud!

| alex040599 explică (pentru sltlp):

E intrebarea mea.Cu ce m-am facut de ras? Stiu site-ul, dar nu am mai cautat asta inainte sa scriu un amarat de comentariu.Da, 30 de lei, si?