| alex040599 a întrebat:

Ce telefon imi recomandati intre LG Optimus Sol si Samsung Galaxy Ace?

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Sunt incomparabile. SOL e dintr-o "categorie" superioara.
Le-am testat pe amandoua si pot sa spun ca Ace nu mi-a placut deloc, e ingramadit, nu se comporta cum as fi crezut.
Sol e un telefon ceva mai bine gandit, un procesor mai mare, memorie ram dubla, un display ultra amoled cu o rezolutie mult mai mare.
Nu te uita dupa brand si lasa vorbele din popor cu "nu lua LG ca nu sunt bune". Lucrurile se schimba de la o aparitie la alta.

13 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sol si ace nu se pot compara. Sunt categorii total diferite. Sol e clar suprior, Ram mai mare, Cpu/gpu mai bine, ecran mai mare etc.

| alex040599 explică (pentru sltlp):

Diferenta de pret este de aprox 200 lei.

| sltlp a răspuns (pentru alex040599):

Oare? Nu vorbi aiurea, mai ales daca nu sti. Era mai usor sa cuti pe googl, e ca te informai si tu, si nici nu te faceai de ras. http://telefonultau.eu/products/LG-Optimus-Sol-E730-Black.html vs http://telefonultau.eu/products/Samsung-Galaxy-Ace-S5830-Onyx-Black.html. Ia sa te aud!

| alex040599 explică (pentru sltlp):

E intrebarea mea.Cu ce m-am facut de ras? Stiu site-ul, dar nu am mai cautat asta inainte sa scriu un amarat de comentariu.Da, 30 de lei, si?

Răspuns utilizator avertizat
| AdelinGrigorescu a răspuns:

Am eu LG optimus sol si sa stii ca sunt foarte multumit de el.In plus e mai mare decat galaxy ace.

| Alexalice10 a răspuns:

Eu as alege Samsung galaxy ace. Nu prea am o părere buna despre telefoanele LG. Am avut cateva pana acum si chiar nu mi sau părut prea bune. Acum am un Samsung galaxy s si sunt foarte multumita de el. Telefoanele Samsung mi se par foarte bune. Samsung galaxy ace nu am avut dar cred ca este foarte bun, la fel si sistemul android.kiss

Răspuns utilizator avertizat
| D3iDEI a răspuns:

Samsunguuu eu am luat acum o saptamana un LG si am un Samsung, ambele p touch, si samsungul e mult mai buntongue

| CosminDami a răspuns:

Samsung Galaxy Ace

| BogDy_4604 a răspuns:

Samsung Galaxy Ace, este foarte bun, are un prieten si este foarte avantajos.

| BogDy_4604 a răspuns:

Samsung Galaxy Ace, este foarte avantajos

| cacealma2012 a răspuns:

Lg optimus Sol!