| Perfecşăn a întrebat:

cum fac la id-ul de mess sa imi schimb numele si sa pun niste inimioare, stelute, patratele inainte?

Răspuns Câştigător
| Petrica44 a răspuns:

Simboluri pentru Facebook (ALT) ♪ = nota muzicala mica ♫ = nota muzicala mare. Inima = ♥ ☺ = faţă zâmbitoare ☻ fata zambitoare negru = Pentru a utiliza aceste simboluri pentru Facebook, puteţi face acest lucru în două moduri: 1) Puteţi copia simbolurile pentru Facebook de aici şi să le lipiţi în mesajul dvs. Facebook. 2) Aveţi posibilitatea să le utilizeze apăsând tasta Alt după cum este explicat mai jos: Instrucţiuni pentru calculatorul desktop: • Ţineţi apăsată tasta Alt (aceasta este, de obicei situat la stânga de pe bara de spaţiu). • În timp ce ţineţi apăsată tasta Alt, de tip în tastatura numerică (cel de pe dreapta a tastaturii, nu pe litere), numărul corespunzător în funcţie de simbolul care apare în lista de mai jos) Instrucţiuni pentru laptop: • Ţineţi apăsată tasta Alt • În timp ce ţineţi apăsată tasta Alt, de asemenea, ţineţi apăsată tasta Fn. • În timp ce ţineţi apăsată tasta Alt şi Fn, de tip în numărul de simbol din listă, după caz​​. NOTĂ: Trebuie să utilizaţi numerele care sunt aproape de litera O, I, U şi într-o culoare diferită, nu şi numerele de mai sus literele. Alt + 1 ☺ Alt + 2 ☻ Alt + 3 ♥ Alt + 4 ♦ Alt + 5 ♣ Alt + 6 ♠ • Alt + 7 ◘ Alt + 8 ○ Alt + 9 ◙ ALT + 10 Alt + 11 ♂ ♀ Alt + 12 Alt + 13 ♪ ♫ Alt + 14 ALT + 15 ☼ ALT + 16 ► ALT + 17 ◄ ↕ Alt + 18 Alt + 19! Alt + 20 ¶ Alt + 21 § Alt + 22 ▬ ALT + 23 ↨ ALT + 24 ↑ ALT + 25 ↓ Alt + 26 → ALT + 27 ← ∟ ALT + 28 ALT + 29 ↔ ALT + 30 ▲ ALT + 31 ▼ În funcţie de setările sistemului de operare, este posibil ca anumite persoane nu se execută aceste simboluri, în acest caz, trebuie să le copiaţi de aici şi lipiţi-l în cazul în care doriţi să o utilizaţi.