| ღჩօოჩօղყƙღ a întrebat:

Dati-mi urgent un program cu care sa minimizez pozele! Va rog dati si site! Mersi!

3 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

FastImageResizer-ul este cel mai usor de folosit. Dupa ce pui setarile, pur si simplu tragi peste el folder-ul cu fotografiile ce vrei sa le aduci la o anumita rezolutie, iar in acel folder iti va aparea un altul care contine fotografiile dimensionate.

http://adionsoft.net/fastimageresize/

| ganutzu a răspuns:

Gimp,ai pe acolo la unul din taburi, la image mi se pare, dai click pe el si apoi image size, schimbi rezolutia la cat vrei u, cele standard ar fi (640 x480, 320 x 240 etc )

| cristzy007 a răspuns:

Lightscreen link>>> http://lightscreen.sourceforge.net/download
poti sa iei din imagine ce vrei ( si dimensiunea o faci tot tu in functie de numarul de pixeli...>>> nr de pixeli apare in josul pozei cu rosu ) eu pe asta il folosesc si e foarte bun
poti sa captezi ce e pe ecran si ai mai multe optiuni : sa faci poza la zona (care iti permite sa alegi u zona csre vrei si ce vrei din acea zona), la fereastra (alegi una din ferestrele care le ai deschise ), sau la tot ecranul
spes ca ti-am fost de folos :))