| DeeaSmilee a întrebat:

De 2 zile primesc intruna cereri de prietenie pe Facebook. De exemplu ieri cand am venit de la scoala am vazut ca primisem 50 de cereri, iar azi de dimineata 43. Niciodata nu am primit atat de multe cereri. Nu ii cunosc pe acei oameni, si nici macar nu am un prieten comun cu ei. Cum pot face sa opresc cererile?

2 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

CONTROLAREA CERERILOR DE PRIETENIE CUM II POT CONTROLA PE CEI CARE IMI TRIMIT CERERI DE PRIETENIE?
Imprimare

Controlati cine va poate adauga ca prieten din sectiunea „conectarea pe Facebook" (connecting on Facebook) din pagina de setari.

Pentru a ajunge acolo, urmati urmatorii pasi:

-selectati „setari de confidentialitate" (privacy settings) din partea de sus a oricarei pagini Facebook

-selectati „vezi setari" (view settings) in sectiunea de conectare pe Facebook (connecting on Facebook)

-schimbati setarea pentru cereri de prietenie.

Pasii ->te loghezi apoi intra aici -> http://www.facebook.com/settings/?tab=privacy ->click pe butonul PRIETENI (din mijlocul paginii)->click pe Schimba setarile la ''How You Connect''-> aici in fereastra deschisa pe a doua linie ai -> Who can send you friend requests? -> Toată lumea ->Aici selectezi ''Prietenii prietenilor'' pentru ca nu ai alta alternativa.
Bafta!

| AlexAvram94 a răspuns:

Sunt din astia care nu au ce face..au selectat orasu si dai si baga tata