| WolfYTB a întrebat:

De pe ce buton fac screenshot pe laptop? E de la Acer.
P.S.Nu am buton pentru asta pe care sa scrie screen sau screenshot

Răspuns Câştigător
| m1dn1gh7 a răspuns:

Nu draga mea, nu combini nimic, apesi doar PrtSc, iar pentru a vizualiza screenshot-ul poti intra in Paint si dai CTRL+V apoi Save.

6 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Nici "prt sc"? Daca poti scrie modelul laptop-ului ca sa ma uit la tastatura.

| WolfYTB explică (pentru m1dn1gh7):

Am PrtSc si mai jos SysRq
Trebuie sa combin cu inca o tasta ca sa mearga?

| missfatadelatara a răspuns (pentru WolfYTB):

Pai ala e butonul de PrtSc.

Apeși pe el și gata!

| WolfYTB explică (pentru m1dn1gh7):

Ok
Multumesc! Acum incerc

| danielaabalan a răspuns:

Apeși pe "prt sc sysrg" e undeva în partea de sus a tastaturii. După ce faci asta, intri pe paint, apeși ctrl și v deodată și va apărea imaginea, dacă vrei o salvezi, o modifici și tot așa.

| Laurentiu340 a răspuns:

Fn+prtsc la mine a mers asa, apesi fn+prtsc in paint apesi ctrl+v si save happy
P.S eu am incercat si combinatiile de care au spus restul nu au mers doar combinatia asta a mers!