| Stamatin_Andreea_Ionela_1998 a întrebat:

Cum se face screenshot pe laptop?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Apasă butonul print screen apoi du-te în paint și dăi paste.

| T0T a răspuns:

E varianta cu butonul Print Screen aflat pe tastatură și să dai Paste pe un document Word, PP sau cum mai fac eu, iei Yahoo Messenger și ai opțiune să selectezi o parte a ecranului și salvezi.

| aalexei a răspuns:

Fara a instala alte programe:
1. Apasa butonul printscreen (PRTSC), apoi deschide paint -> CTRL+V - > CTRL+S
2. WIN+R -> snippingtool

Alte programe: greenshot

| SatanicBear a răspuns:

Depinde de laptop. La Toshiba-ul meu, de exemplu, apas, simulat, butonul,, FN'' (jos in stanga, langa CTRL) si butonul,, END'' (dreapta sus).
Daca nu reusesti asa descarca un program care sa te ajute. Recomand,, Duck Capture''.