| sabin75345465767 a întrebat:

http://www.emag.ro/......BBM/.Acest pc este bun pentru gaming? Poate rula watch dogs, assassin's creed?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Este cat de cat bun, dar nu merita. Pot sa iti scot performante egale si cu 400 lei mai putin.
Mai bine iei cu configuratie+asamblare separat. Uite ce nu imi place acolo
- pretul care e cam maricel pentru ce e pus
-procesorul, care e pus sa fie. fx6300 este identic cu 6350, difera frecventa stock, dar asta oricum se putea rezolva cu oc la varianta de baza
-placa video, se putea pune mai bun de atat.
-placa de baza, care e un matx. iar pe am3+ tot ce e matx e low-end(ps: placa de baza e 160 lei la ce au pus ei acolo).Pai fx6300 trage. Cu 160 lei nu prea e recomandat.
-sursa cu W in prostie si fara eficienta.

| SilviaDulcik a răspuns:

Da dar cred ca poti sa iesi mai ieftin daca il faci pe piese.

| SilviaDulcik a răspuns:

Aici am facut un calculator asemanator in bani mai putini : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/945441/

Unitatea optica lipseste.
Procesorul este alt model ce consuma mai putin.
Placa de baza, posibil mai buna.
Memorie ram mai buna.
Placa video cu racire mai buna.
Hard disk mai rapid.