| mOnAsX a întrebat:

Buna TPU ieri am dat cu tableta pe jos (Allview viva q7) si ecrul de sticla s-a fisurat in multe locuri... si se vede tot pe ecran numai ca nu merge de loc tochscreen. am cautat pe net si nu exista touchscreen pentru Allview viva q7. ce pot sa fac atunci? daca o duc la service cat poate costa?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Octavia1 a răspuns:

Neaparat trebuie sa mergi la service! Mie mi s-a intamplat cu un telefon si a costat 80 lei, deci la tableta eu zic ca ar costa in ur de 150 lei! Bafta si sper ca am fost de ajutor! :*

| MinivaGSM a răspuns:

Buna seara,

In principiu trebuie sa apelati la un service care sa o inlocuiasca.

In principiu, costurile sunt reduse:
- Touchscreen: 79 RON
- Montaj: 30 RON

Deci, mai clar, cu 109 RON redevine "noua".

Ca exemplu https://www.minivagsm.ro/touchscreen-geam-sticla-allview-viva-q7

O seara frumoasa!