| Dhdhhdhfhfh a întrebat:

Bună TPU, laptopul meu face un zgomot ciudat când este pornit.
Tatăl meu spune că e un ventilator mic care face acest zgomot și a spus că s-a pus foare mult praf pe el.
Inainte nu facea așa laptopul. Îl am de acum 2 ani.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca in 2 ani nu l-ai curatat/suflat niciodata de acolo vine! mergi cu el la un service IT sa iti faca o curatare si schimbat cum zicea colegu pasta de pe procesor

| Frank51 a răspuns:

Tatăl tău este meșter.

| dannyel86 a răspuns:

Trebuie dus in service, pentru curatare si optimizare. Un laptop e mai dificil de desfacut acasa. Te costa niste banuti, dar o buna perioada nu vei mai avea probleme.winking

| alexalx1234 a răspuns:

Are dreptate. La fiecare 6 luni trebuie curățat și înlocuită pasta termoconductoare.