| smekerik a întrebat:

Buna TPU ma ajutati si pe mine? Cum pot sa instalez windos xp sp3?

Răspuns Câştigător
| Vasybulan a răspuns:

Mai pe intelesul tau. Terbuie sa ai un cd cu Windows. La pornirea calculatorului intri in setup(setarile de la bios). Apoi cauti "boot device" si selectezi cd-rom/rw, Sau daca ai mai multe optiuni vezi ca prima sa fie cd-romul. Iesi din bios si salvezi setarile. Calc se restarteza automat. Dupa ce se restarteaza iti va aparea un mesaj cu "boot from cd" iar mai jos "press any key to boot from cd...". Apesi orice tasta si pornesc setarile. Dupa ce se incarca setarile iti vor aparea partitiile. Muti cu sagetile pe partitia c, apesi 'd', enter si apoi 'L'. Apoi pe locul nepartitionat apesi 'C' si dai enter. Continui cu inca un enter si selectezi modul de formatare(cel mai bun e NTFS Quick) iar apoi continui setarile. De acolo pana la final e floare la ureche.
Numa bine big grin

3 răspunsuri:
| catalin188 a răspuns:

Cauti un xp sp3 ii descarci
ii faci butabil pe un cd
bagi cd i calculator intri in bios pui compu sa buteze cd rom
iesi din bios salvad ce ai facut
compu ii da restart
si la un momendat o sa ii apara niste scris cu... dupa el dai enter
astepti sa ii faca dambaua
intri in setup
stergi partitia c ii ara cum dupa ce o sterdi dai enter peste ea si urmezi pasi

| smekerik explică:

Deci eu trebuie sa sterg 'c ' si apoi il instalez si dupa aia se duce el singur nu?