| evelina555877 a întrebat:

Bună TPU! Mi-a venit acum 5 minute un mesaj că gen livrarea la "coletul meu" s-a anulat și să actualizez datele. Problema este nu am comandat nimic și nimeni altcineva nu are acces la telefonul meu. Am căutat și poate fi frauda dar nu știu sigur. In mesaj mai îmi dădea un link să intru pe el pentru a-mi actualiza datele dar nu am intrat. Ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Este frauda!

ai primit pe whatsapp sau unde?
da raportare daca poti si este pe whatsapp!

nu iti cere nimeni sa actualizi datele personale in modul acesta, nici banca nu face asta prin mesaje si linkuri!
deci nu raspunde si nu intra pe acel link!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic. Îl ignori și gata.

| Hyperion7 a răspuns:

Sa nu intri și să ștergi mesajul

| Dragobeta a răspuns:

Frauda. Nu intra pe link, nu fa nimic. Raporteza numarul.

| maria5559 a răspuns:

Nu intra pe link si nu baga acolo date fiindcă ei trimit un site fals unde dacă iti pui datele ți-le accesează si le pot fura