| AlexandraDaria2015 a întrebat:

Buna tpu.nu stiu ce s-a intamplat cu calculatorul meu :l. adica, de 2 zile,cand il deschid, imi scoate un sunet ciudat unitatea.adica face asa incontinuu, dar dupa ce-mi apare dekstop-ul nu mai scoate acel sunet.inainte nu facea asa. poate fi prafuit? si de asta imi scoate acest sunet?
a si mai am o problema foarte ciudata:cand deschid mozilla firefox, bazaie ceva.adica,se aude din monitor(mentionez ca am si boxe la el)dar nu cred ca conteaza asta, fiindca se intampla doar cand stau pe un browser si navighez pe internet :l.dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Coolerul de la procesor este plin de praf si merge mai greu. Curata-l. Practic ce se intampla, procesorul tau se incalzeste pana cand trimite mult mai mult curent catre ventilator decat e nevoie pentru a se crea un balans. Cand dispui de un ventilator normal, curatat la o luna doua, echilibrul se creeaza in cateva secunde, la tine in cateva minute.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sterge-l de praf.

| Si_Atat_Sel_1996 a răspuns:

Nu sunt sigur dar cred ca asta e

cand tiai curatat ultima oara calculatorul? adica sa cureti coolerele? alea alea?

parerea mea sa incerci asta

Scoate tot din priza, deschide capacu, ia aspiratorul si aspira tot praful depe coolere... vezi sa nu "suga" cabluriile, baga-l in priza si pornestel.
daca tot asa face dul la reparat.