| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU.Revin cu o intrebare.Am internet de la DIGI cu un router simplu fara WIFI.Am gasit un router Huawei HG 659 iar intrebarea mea este daca se potriveste acest model de router cu conexiune DIGI PPOE

7 răspunsuri:
| laurentiutirei a răspuns:

Https://www.tp-link.com/ro/
Cumpara TP-Link acesta merge 100%

| RoCkKiD a răspuns:

Routerul de la digi are iesire de net, iti trebuie un cablu scurt sa conectezi routerul Digi cu cel nou (oricare ar fi el ca nu conteaza) si apoi iti configurezi normal routerul nou.

Bula
| Bula a răspuns:

De ce nu ceri de la Digi un router cu wi-fi?

| Motz_Andrei_1998 explică (pentru Bula):

Nu au router wifi..eu am cerut si au spus ca nu are

Bula
| Bula a răspuns (pentru Motz_Andrei_1998):

Cu ce cablu iti intra internetul in router-ul de la Digi? Este cu cablu UTP sau cu fibra optica?

| Motz_Andrei_1998 explică (pentru Bula):

Fibra optica fiber link

Bula
| Bula a răspuns (pentru Motz_Andrei_1998):

RCS-RDS monteaza routere cu wi-fi pentru fibra optica, dar sunt mai putine decat solicitarile (toata lumea vrea cu wi-fi big grin ).
Poti incerca sa mergi pana la ei si sa te interesezi sa CUMPERI de la ei un asemenea router, solutia ceea mai avantajoasa din punct de vedere al vitezei. De asemenea, daca ai un pic de rabdare si insisti, este posibil sa primesti si tu un fiber-router wi-fi dupa cateva luni.