| Claras5 a întrebat:

Buna, am o problema, am apăsat cu o scobitoare pe butonul de reset de la router, am un Digi FiberHome model AN5506 și nu mai am internet pe nici un dispozitiv, mă pot conecta dar zice că nu se poate stabili o conexiune la internet. Se poate rezolva fara sa ii chem pe cei de la Digi? Apreciez răspunsuri

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Well, practic l-ai adus la setările din fabrică. Trebuie reconfigurat. Daca știi să intri în interfața de administrare și să-l configurezi atunci nu trebuie sa ii chemi pe cei de la Digi. Ai nevoie și de user și parolă de pe contract. Nu e extrem de complicat, dar daca nu știi ce faci, mai bine ii lași pe cei de la Digi. Pe viitor, e suficient să scoți routerul din priza pentru un reset. Ce ai făcut tu se face doar in cazul in care iei un router care era folosit in altă rețea/configurație si-l pui la tine.

| Claras5 explică (pentru VoidEternal):

Am înțeles... mulțumesc de răspuns

2 răspunsuri:
| DonMoldo a răspuns:

Nu stii sa bagi o parola?