| BiscuiteAlexandra a întrebat:

Revin cu o intrebare pentru ca sunt intr-o mare dilema.Voi ce ati alege intre Samsung Galaxy S3 si Huawey Ascend P6? astept pareri si dc faceti o anumita alegere.

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Eu personal, am avut niște experiențe neplăcute cu telefoanele Huawei, pe când cu Samsung, numai plăcute.

| CinevaNou a răspuns:

As alege Huawei, telefoanele de la Samsung vin incarcate cu tot felul de tampenii inutile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Huawei este o companie chinezeasca aflata, daca nu ma insel, intre primii patru producatori de telefoane mobile ai lumii. Top in care, din nou daca nu ma insel, ca nu mai dau de el, se afla si alti chinezi, de la ZTE. Pe langa asta, ambele companii produc si pentru celelalte companii "mai cunoscute", pentru brand-uri. Este ca si la firma de chitari Cort, cunoscuta, dar nu atat de mult, care produce pentru Ibanez, Fender si uneori Gibson. Asa ca intre Samsung si Huawei as alege Huawei. Samsungul a inceput sa dea rateuri cu modelele sale repetate, aproape identice din punct de vedere al performantelor (in majoritate performante slabute), iar China vine tare din urma si este mult mai atenta la raportul calitate/pret.

| SorinLebron1981 a răspuns:

Alege s3 inca nu pot avea incredere in huawey. cu toate ca e facut in fabricile unde se face si iphone.
http://bit.ly/19bpmT8 ( link prin afiliere)

| PentruCaAutomobile a răspuns:

S3 evident. Samsung este o firma de incredere, de mult timp cumpar produsele lor, de la telefoane si laptopuri pana la aspiratoare. Nici o data nu m-au dezamagit (si sper sa nu o faca). S3 a fost cel mai bine vandut telefon in 2012. Despre Huawey nu pot sa spun multe pentru ca nu am avut nimic de la firma asta dar nu este o firma mare si nici vorba sa fie mai bun ca SGS3. In specificatii telefoanele sunt asemanatoare, doar ca SGS3 are ecranul putin mai mare si mai rezistent.