| cozmalau a întrebat:

Rog ca cei cu experienta in acest domeniu sa raspunda sau cei care au habar.Stie cineva o schema cum fac un amplificator audio mono sau stereo de mica putere 0.5-2w fara sa folosesc TDA,UTC,TEA,doar condensatori, rezistente, tranzistori etc. sau daca exista vreo schema unde pot sa folosesc UTC 4558 la vreun amplificator.Dau funda! Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Tabba a răspuns:

Uite aici o schema functionala http://scurtcircuit.blogspot.ro/2012/02/amplificator-5w.html

2 răspunsuri:
| cozmalau explică:

Multumesc mult! AI FUNDA

| cozmalau explică:

Ma poti contacta la id de mess cosmin.capusan te rog frumos?