| WoKy a întrebat:

Buna TPU.
Un prieten a primit recent de la parintii sa-i un laptop Acer nu mai stiu cum. Problema e ca windowsul (10) e instalat in nemteste. am tot incercat sa-i schimb limba din Control Panel, dar nu merge. Imi spune ca nu gaseste pachete in limba romana. Bun, am pus in engleza, dau restart, revine in nemteste. Exista vreo alta posibilitate de a-i schimba limba in Romana/Engleza fara a-i reinstala alt windows?

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Windows-ul e cap-coada in germana.doar interfata i-o poti schimba in engleza daca accepta versiunea respectiva de windows, dar per total ramane in germana.

3 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Https://www.itechtics.com/windows-10-language-packs-direct-download-links/
American english si vezi in jos ce trebuie sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce stiu interfata i-o poti schimba cu limba engleza sau si romana dar nu stiu sigur romana.
Ideea este ca, trebuie sa pui un windows nou.

| WoKy explică (pentru DavidoffUser):

Am reusit intr-un final sa-i schimb in Romana.