| GoodLuck15 a întrebat:

Buna TPU.
Uneori pc-ul meu porneste si nu afiseaza nimic pe monitor dupa care se stinge si se aprinde dupa care totul merge.Sa fie oare de la sursa sau care ar putea fi problema?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degraba hdd-ul si bios-ul, nu incarca boot-area din prima, la fel si hdd nu iti incarca din prima boot-ul cu windows si isi da restart, ciudata manifestare. Daca il duci la un service de pc-uri pentru diagnosticarea exacta, eu spun ca ar fi mai bine, odata ce nu am intalnit alte probleme de genul, care sa implice alte componente.

| WxRo a răspuns:

Face vreun beep?
Fa un test la sursa cu OCCT.
Un test la ram cu memtest