| badboyvlad a întrebat:

Probleme grave cu PC

Am mai multe probleme.
De la un timp am observat ca sursa e stricata.Carculatoru s aprinde cu greu...(se stinge ecranu, nu porneste...)
Apoi, am mai obs ca nu pot salva nimic pe hard, de examplu daca am un editor pentru ceva sau vreau sa editez un film ceva, nu il pot salva, mi se inchide programu straight face
Oare e problema cu hardu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul, iar daca problema persista du-l la un control la garantie, daca nu mai ai garantie du-l la un service IT specializat.
Noroc!

3 răspunsuri:
| vladvlad23 a răspuns:

Schimba sursa si ce e ars in el(s-ar putea sa mai fie si altele daca e arsa sursa) si formateaza computerul.

| badboyvlad explică:

Mda eu ma refer la hard straight face nu la windows, stiu ca sursa ii cam gata p aia o schimb maine dap nu-s dc nu pot salva, de fapt nici deschide, unele programe. Cand vreau sa deschid un fisier folosind un program mi se inchide programu straight face. Asta e problema

| Harp a răspuns:

Nu are nimeni de unde sa stie ce probleme sunt pentru ca nu ai dat suficiente detalii si nici nu ti se pot da raspunsuri bazate pe presupuneri.
Cel mai bine este sa te duci intr-un service sau sa chemi un prieten care cunoaste cat de cat.