| Ardew99 a întrebat:

Buna ziua!

Am o problema la monitor: mi se stinge si aprinde incontinuu si nu stiu ce sa fac...

Ceva sfaturi? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| JohnnyWalker a răspuns:

Problema poate fi de la cablul de alimentare al monitorului, încearcă să folosești un alt cablu de alimentare, împrumută de la un vecin și dacă îți va arăta aceeași problemă, încearcă un alt monitor. Trebuie să afli înainte de toate, cauza principală. Dacă e monitorul de vină sau e ceva de la unitate( placa de bază, placa video) ar putea fi orice. Multă baftă să ai! happy

3 răspunsuri:
| Mihaitza009 a răspuns:

Este posibil ca monitorul sa nu mai mearga sau placa video din calculator sa faca figuri asa ca mai bine incearca cu un alt monitor si apoi daca nu merge inseamna ca e de la placa video

| TeodorL a răspuns:

Salut! Poti sa incepi sa verifici cablurile de alimentare si VGA. Apoi incerci sa iei un alt monitor si sa il inlocuiesti sa vezi daca problema persista. Daca da, atunci iti trebuie o placa video ca sa o inlocuiesti sa verifici si varianta asta. Daca nici placa video nu merge, revino cu un raspuns aici.

| criss89 a răspuns:

Monitorul se stinge nu mai apere nici-o imagine, ledul indicator este in pozitia off...in cazul acesta transformatorul de linie din monitor este stricat o alternativa ar fi sa-l duci la un service succes