| penciuiulian99 a întrebat:

Buna TPU va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu o problema:Nu stiu de ce nu merge sa intru in BIOS am apasat pe toate tastele posibile ce trebuie sa fac? Promit ca o sa

3 răspunsuri:
| Zaharia_Lorin_2000 a răspuns:

Depinde de placa ta de baza ce taste trebuie sa apesi. De regula sunt tastele F2 sau F10 parca. Si daca esti pe laptop, se poate sa trebuiasca sa mai apesi si o tasta care se cheama FN in acelasi timp cu una din cele mentionate inainte.

| penciuiulian99 explică (pentru Zaharia_Lorin_2000):

Nu este laptop este pc iar tastele pe care mi le-ai mentionat tu nu au nici un efect tot nu pot intra in bios

| Laurentiu340 a răspuns:

Am eu o idee dar nu stiu daca esti de acord cu ideea mea, precis nu ai activat optiunea aia fastboot pentru ca daca e asa trebuie sa resetezi biosul, daca nu mai poti intra in el, il resetezi scotandu-i bateria aia rotunda (RTC) o lasi cca 5 min iar apoi o bagi la loc doar asa il mai poti reseta in cazul in care nu mai poti intra in bios sub nici o forma! chestia asta se aplica si in cazul in care ai bagat parola pe bios si nu o mai stii scoti bateria si se duce tot si parola si tot SUCCESwinking