| bogdanstefan12234 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar aceste casti: http://www.emag.ro/......DF1NBMBBM/
Sunt total derutat:)Pe site se specifica ca are baterie si ca tine pana la 80 de ore,insa eu nu am mai vazut sau auzit casti cu fir sa aiba si baterie,doar cele fara fir adica bluetooth,si pana la urma unde au bagat bateria aia?
Va rog sa ma ajutati,ca nu vreau sa dau niste bani, si sa imi fac prima data griji ca se termina bateria ca doar sunt normale pe fir si sa stau in fiecare saptamana sa desurubez si sa bag baterii, mi se pare o tampenie.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai e foarte simplu. pentru ca aia de la eMAG au amtetit specificatiile. Deci e clar ca nu exista asa ceva. ps: Is pe fir, nu au baterie.

7 răspunsuri:
| bogdanstefan12234 explică:

Sper sa fie asa cum zici tu, ca în comentarii pe eMAG unii ziceau ca bateria se reincarca alţii ca nu se reîncarcălaughing

| universalu2011 a răspuns:

Nu a ametit nimeni nimic! Castile au baterii! Scrie clar in specificatiile lor ca au active noise cancellation, adica un sistem activ care foloseste un dispozitiv electronic de atenuare a zgomotului ambiental. Cand bateria se termina, poti folosi in continuare castile, fara functia de atenuare a zgomotului ambiental, adica in spatiile cu multa galagie, va trebui sa le cam dai volum, pentru ca zgomotul din exterior perturbeaza auditia. Pe scurt, bateriile alimenteaza functia active noise cancellation, iar castile vor functiona perfect si fara acele baterii, doar ca nu vei beneficia de functia de atenuare a zgomotului.

| bogdanstefan12234 explică (pentru universalu2011):

Multumesc pentru raspuns! din pacate nu mai am cum sa iti dau fundahappy

| universalu2011 a răspuns (pentru bogdanstefan12234):

Salut! Stai linistit, sunt nou pe aici, nu ma interesează fundele sau ce alte trofee mai sunt pe aici, am văzut întâmplător întrebarea ta pe internet când cautam ceva despre niste casti, mi-am facut cont special ca sa iti pot răspunde la întrebare, am văzut ca primisei un răspuns departe de realitate... Sper sa iti fi fost de folos! Le-ai luat pana la urma?! Daca da, cum sunt, ma bate gândul sa îmi schimb Pioneer-ul meu care suna grozav, dar sunt îngrozitor de purtat, extrem de incomode... Merci, te salut! happy

| bogdanstefan12234 explică (pentru universalu2011):

Inca nu le-am achizitionathappy
Hei,ma poti ajuta cu ceva te rog frumos?
Am Combina audio Aiwa,si mi-am luat cablu aux(rca) cu jack ca sa pot conecta la pc,da nu se aude nimic,cablurile sunt negru cu rosu,dar nu conteaza, ele nu intra cum intra jacku, adica sa stea nemiscate; si acolo la combina am urmatorele functii:tape, tuner, video/aux si cd.Am apasat la inceput,mi-a aparut aux, a disparut si acum cand apas imi scrie doar video, si la restul cand apas nu merge, nu inteleg, am facut cum spuneau altii si tot nu se aude.Am Realtek Audio hd am selectat la inceput:line out, da tot nimic.
Ma poti ajuta?

| bogdanstefan12234 explică (pentru bogdanstefan12234):

P.S.Am bagat cele doua rca la dvd(LG)este la fel ca la combina, am bagat jacku la telefon si se aude, da la combina-pc nu se audesad
la combina cand apas pe aux/video imi scrie doar video, la dvd am apasat aux si mi-a luat.

| universalu2011 a răspuns (pentru bogdanstefan12234):

Ca sa te pot ajuta trebuie sa imi trimiti o fotografie cu mufele de pe combina si cu cablul pe care l-ai cumparat tu, e posibil ca aici sa fie problema. Trimite-mi pozele pe facebook, Ionut daescu ma gasesti, fotografie de perete o imagine alb negru cu un zgarienori si niste pasari... Si mai discutam acolo. Stima!