| AlexXx15 a întrebat:

Buna TPU vreau sa va intreb daca se merita aceasta achizitie de PE eBay :http://www.ebay.com/......1291948699 vreau sa fiu in siguranta cu banii chiar daca zice ca are transport gratuit. Nu vreau sa risc si sa pierd. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu iti trag chinezii teapa si mai ales pe ebay.Imi pare rau sal dezamagesc pe adrenalin dar pe ebay nu te joci frate, asta daca nu stiai.Cind vinzi ceva pe ebay trebuie sa le dai contul de la banca, fara nici nu poti intra acolo sa vinzi ceva.Deci cei de pe ebay si paypal cu care lucreaza au contul respectivului si nu-i dau banii imediat cum clientul a cumparat ceva.Banii ii inra in cont dupa ceva vreme.Si chiar de ar fi asa sa zic cai vireaza aia banii ebay si paypal are acces la contul lui bancar.Si nu cred ca ala isi risca afacerea.pt ca ala face afaceri pe ebay, deci nusi risca afacerea pentru citeva sute de dolari, sau cit zice el 23 de dolari.Chinezii pe ebay cel putin cate am cumparat de la ei au fost cei mai seriosi seleri, mai seriosi decit americanii, chiar am si ramas surprins de chestia asta.Bine ca dupa am aflat cum sta treaba cu ebay si paypal si dupa cum am scris mai sus cu aia nu te joci. Iara chinezu nu cred ca trage teapa 23 de dolari si dupa trage la sapa, sa fim seriosi.Deci pe ebay ce vezi ca scrie la descriere aia vei primi, nimic plus sau minus. Daca cumva nu primesti sau nu-ti place ce vei primi poti sa il reclami si banii ii primesti in max o zi doua inapoi.Asta garantat, si nu iti garanteaza chinezul sau eu ci ebay asta.citeste regulamentul si dupa o sa stii. Unia spun pai ce proiector e ala de 23 de dolari.pai ala e e un proiector Unknown, o firma necunoscuta, unul facut la mai stiu eu ce dugeana la ei dar este proiector, si preturile astea le gasesti si prin magazine, proiectoarele nu-s asa de scumpe pornesc de pe la 50 de dolari sau chiar mai jos.Chinezu vinde chestii de 1 dolar si cu free schipping, spun asta din exprienta.Ok deci nu ai ce pierde decit doar daca nu e de calitate, in rest fi sigur ca vei primi ce cumperi pe ebay.Si daca poti plateste prin PayPal. Daca se merita intrebi? Asta nu stiu, nu ma pricep la proiectoare pentru ca nu am folosit niciodata. Oricum bafta

2 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Da cum sa nu pierzilaughing
sti ce ai sa primesti
o poza cu proiectorul ala sau un plastic o lentila ceva nesemnificativ

| AlexXx15 explică:

Multumesc frate acum m-ai convins cum sta treaba. O sa il cumpar 23 de dolari sunt 100 lei iar transportul este gratuit. E Bine.