| eldo a întrebat:

Buna tuturor si "La Multi Ani|.
Am un laptop Hp 350 g2 i3 5010 cu placa de sunet Realtek. De azi din pacate nu se mai aude nimic la difuzoarele onboard. Interesant e ca am sunet la casti. Am downloadat si instalat alte drivere audio de pe sitetul HP si Realtek dar degeaba. toate volumele le am pe maxim si la sistem nu imi da eroare (Audio device is working properly).
Ce sa mai incerc va rog?
Multumesc.

9 răspunsuri:
| AdrianPanaintescu a răspuns:

Așa dintr-o dată?

| Swayer123710 a răspuns:

Trebuie sa ai undeva sa setezi sunetul (pentru casti..., mai multe obtiuni )cel putin asa am eu

| DrGeorge a răspuns:

Verifica daca este dat enable la onborad din Playback Devices. In cazul in care este foloseste utilitarul de drivere de la HP pentru a iti face un clean install la ele.

| RAY a răspuns:

System restore

| eldo explică (pentru Swayer123710):

Salut, pai unde sunt setarile astea? laptopu il foloseste fiul meu si nu are mai mult de 2 saptamani de cand il am. sad
M-am gandit sa nu fi dezactivat el de undeva boxele, dar m-am chinuit ieri 1 ora si degeaba...toate volumele sunt pe maxim

| eldo explică (pentru DrGeorge):

Salut, da multumesc de raspuns. in playback devices erau puse pe default device boxele. le-am pus pe disable si nu am mai avut sunet nici in casti. dar culmea cum le-am pus iar pe enable MERGE sunetul iar si la boxe. ma mir.Aseara am zis ca arunc laptopu pe geam, ca il am doar de 2 saptamani si s-a si stricat.Bine ca merge...multumesc inca o data. happy...numai bine

| eldo explică (pentru Swayer123710):

Salut din nou. l-am facut. i-am dat la playvack devices pe speakers pe disable si nu au mai mers nici castile. apoi i-am dat din nou enable si culmea ca merge iar sunetul. Ma bucur. Chiar nu pot sa-mi dau seama ce a avut.Mersi, numai bine. happy

| eldo explică (pentru AdrianPanaintescu):

Salut. da am rezolva mersi totusi. Desi era pus pe enable in playback device, am pus boxele pe diasble si apoi le-am activat din nou si acum merge iar totul. Culmea nu stiu ce au avut. M-am enervat ca am laptopu doar de 2 saptamani. Multumesc, numai bine. happy

| eldo explică:

Salut,
multumesc tuturor pentru idei. Sincer nu stiu care a fost baiul. Am dezactivat boxele din playback devices si le-am activat din nou si acum merge sunetul si in boxe. mersi, numai bine happy