| Emilian1962 a întrebat:

Buna tuturor! Sunt ghid de Delta si am o problema tehnica la care astept un raspuns: merg cu turistii prin Delta cu salupele si as avea mare nevoie de un sistem audio cu care sa vorbesc la un microfon dintr-o salupa (unde voi sta eu) si celelalte salupe care sunt in preajms mea (5-10 m deoartrea de salupa mea) sa aiba cate un difuzor ca toti sa ma auda si din celelalte salupe! Sistemul trebuie clar sa fie fara fir si cu acumulatori care sa tina minim trei ore! Are cineva o idee? Ma puteti indruma catre cineva care sa ma ajute? Multam si astept un raspuns!

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu aș scrie asta magazinelor care vând sisteme audio/instrumente muzicale.

| NLS a răspuns:

1) Cate o boxa portabila, de minim 10W- maxim 20W, pe fiecare salupa.

Un exemplu (ar trebui sa fie calitativa):

https://www.pcgarage.ro/boxe/akai/boxa-portabila-abtsw-60-green/

Nu are nevoie de alimentare externa, pentru ca are un acumulator incorporat de 6. 000mAh,
dar daca chiar ar fi cazul, un powerbank de 20. 000mAh de la Canyon sau alt producator de renume e sub 100 RON.

Conectare wireless: Bluetooth 5.0
Compatibilitate: Compatibil cu majoritatea device-urilor cu Bluetooth sau conector Jack 3.5 mm

2) exista microfoane cu bluetooth, care se pot conecta direct la aceste boxe (si la smartphone, prin USB-C, pentru a avea o interfata, reglaje, etc), la mai multe boxe deodata, desigur.
(insa nu orice boxa portabila are aceasta functie, trebuie verificat concret daca boxa e compatibila cu acest gen de microfoane )

https://www.pcgarage.ro/......-fara-fir/

Din descriere reiese ca ar fi in regula, dar pentru siguranta, mai bine intrebati un "specialist PCgarage" direct pe site, sau la rubrica wishlist (dreapta sus).
Sau intrebati departamentul vanzari, printr-un mesaj, direct pe pagina produsului, din linkul de mai sus.