| AndreyIstetul a întrebat:

Un prieten de-al meu are SP2(windows XP), dar i-ar trebui SP3 pentru Visual Studio 2010. Sa-i dea update la windows nu este o optiune(din mai multe motive), dar am vazut pe-un site odata ca poti sa-ti schimbi SP cu o comanda din windows(undeva trebuie sa scrii 300 ca sa-ti instaleze SP3 in 5 min). Cum poate sa faca prietenul meu acest lucru?

2 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Ce iti zice seth89 iti schimba doar ce iti afiseaza, dar pentru visual studio cred eu ca Microsoft-ul nu e atat de prost sa creada o cheie... asa ca intra la Microsoft pe site si descarca windows xp sp3 ---> il gasesti la primul search pe goagal:D
http://www.tutorialepc.ro

| Intruder19 a răspuns:

Comanda aceea iti pacalesc programele cum ca tu ai avea sp3 nemaifiind nevoie de update.
Pentru a pacali un program ca ai sp3 instalat trebuie:
1.Intra in start -> run -> scrie regedit si apasa enter
2.Navigheaza in HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\Windows
3.Modifica valoarea lui CSDVersion de la "0x00000200" (SP2) la valoarea pentru xp sp3 "0x00000300" (fara ghilimele)
4. Inchide regit, dai un restart si gata ai sp3.