| Anaa939839393 a întrebat:

Vreau sa fac actualizarea la laptop, Windows 10 PRO dar imi apare acest mesaj cand caut: There were some problems installing updates, but we'll try again later. If you keep seeing this and want to search the web or contact support for information, this may help: (0x80240fff). Ce ar putea fi? Si cum rezolv! Multumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Windows-ul tau este cu licenta si este activat?

| JicaContra a răspuns:

Daca nu merge si nu merge ai doua posibilitati:
1. te duci pe link-ul asta si apesi pe actualizare:
https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10
sau daca nu merge, atunci
2. descarci tool-ul si faci un iso de windows, si ii dai actualizare ori din iso (il montezi in windows), ori il pui pe un stick si il bootezi si ii dai actualizare de acolo

| NLS a răspuns:

Ai incercat sa repornesti sistemul, dupa care sa incerci din nou?

Daca tot nu merge, intra la Advanced Options (tot acolo de unde faci update-ul), si alege Defer Updates in partea de jos...
Pune vreo 10-20 zile.

Eroarea aceea apare din cate stiu cand
1. lipsesc fisiere din pachetul de update, sau cand sunt corupte si nu pot fi instalate cu succes.
Vor fi inlocuite de catre Microsoft, dar mai dureaza.
2. sau cand exista o problema temporara cu serverul lor.